Blog w internecie.

Posted by on 13 kwietnia, 2011 in Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Blog o mlmW naszych czasach wszędzie wokół słyszmy słowo blog. Jest to bardzo ostatnio popularne zjawisko i dobrze byłoby mieć ogólne pojęcie czym jest blog i czemu służy.

Czym jest blog?

Blog to rodzaj strony internetowej, na której zamieszcza się teksty o konkretnej tematyce. Na większości blogów teksty ułożone są chronologicznie, więc najnowszy tekst zawsze pojawi się pierwszy. Blogi mogą zawierać tylko tekst, ewentualnie można na nich zamieścić film lub drobne aplikacje.

 

Blog – po co zakładać?

Blog ma kilka celów. Jako strona tematyczna jest centrum dyskusji na dany temat, tworzy wokół Ciebie aurę eksperta. Na blogu możesz zamieścić swoje porady biznesowe, nie jest to oferta, którą komuś narzucasz, ale ma to bardziej przyjazną formę.

Blog może być centrum dyskusji, może rozwijać Twoje zainteresowania hobbystyczne lub zawodowe. Na blogu komentarze mogą zamieszczać ludzie, których interesuje dany temat, mogą wymieniać swoje poglądy i pytać o rady. Blog w internecie jest zawsze dynamiczny, co sprawia, że jest tak popularny i atrakcyjny, daje też poczucie żywej dyskusji i natychmiastowej reakcji w razie pytania lub problemu. Co jest też bardzo wartościowe, przy stałym uzupełnianiu wpisów, Twój blog jest coraz częściej odwiedzany i zyskujesz miano eksperta w danej dziedzinie.

Blog – zalety

Blog w internecie ma też użycie bardziej praktyczne. Mianowicie jest on bardzo użytecznym narzędziem w procesie pozycjonowania. Na blogu możesz zamieszczać linki do różnych stron, między innymi także do swoich. Im więcej wpisów o konkretnym temacie, tym większe prawdopodobieństwo, że to Twoja strona trafi na jedną z pierwszych w wyszukiwarce. Jeśli dostęp do Twojej strony będzie łatwiejszy, to znaczy, że będziesz miał więcej klientów, a internet jest obecnie potężnym narzędziem marketingowym. Czyli blog oprócz użycia w celach dyskusji ma też bardziej marketingowe znaczenie, które wykorzystuje coraz więcej ludzi, zainteresowanych ebiznesem.

Co prawda w założenie profesjonalnego bloga trzeba trochę zainwestować, musisz mieć własną domenę i hosting (opis w następnych odcinkach), ale inwestycja zwraca się szybko przy aktywnej promocji i uaktualnianiu blogów. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.