Jak wyczyścić klawiaturę?

Posted by on 7 sierpnia, 2016 in Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Jak wyczyścić klawiaturęTen wpis będzie o tym jak wyczyścić klawiaturę w komputerze? Ludzie mają różne pomysły związane z zanieczyszczeniem klawiatury, a co za tym idzie problemy z tego wynikające. Mogą być one spowodowane np. przeróżnymi okruchami, napojami, włosami. Czasami są to już tak uciążliwe problemy, że klawisze przestają normalnie funkcjonować przez nadmiar naszych „skarbów”. Jeśli masz jeszcze uczulenia na roztocza, bakterie i inne „dziadostwo”, to zapraszam Cię do tego poradnika jak wyczyścić klawiaturę.

Jak wyczyścić klawiaturę?

Zaprezentuję Tobie dość prosty sposób na to jak wyczyścić klawiaturę. Chociaż są różne poradniki bardziej skomplikowane i rozbudowane, niemniej jednak to co Ci przedstawię powinno być dla Ciebie prostsze w wykonaniu, chociaż jest to dość gruntowny sposób czyszczenia klawiatury.

Jak wyczyścić klawiaturę potrzebne rzeczy i sposób postępowania

Czego będziesz potrzebować jeżeli myślisz o tym jak wyczyścić klawiaturę w komputerze. Przede wszystkim skoordynowany system ręka – oko ;) Do tego waciki kosmetyczne, patyczki do uszu, odpowiedni śrubokręt, woda/alkohol do dezynfekcji. Możesz się napić najlepiej po skończeniu czyszczenia klawiatury ;)

Także zaczynajmy proces czyszczenia klawiatury w komputerze. Na początek odłącz od komputera klawiaturę. W przypadku bezprzewodowej możesz ją wyłączyć. Będziesz potrzebował wyjąć klawisze z klawiatury, dlatego też polecam Tobie zrobić zdjęcie klawiatury przed tymi czynnościami. Wyjąć klawisze możesz na dwa różne sposoby.

1. Złapać je i delikatnie do siebie pociągnąć, uważając przy tym na klawisze: Spacja, Shift, Enter, Backspace, Delete, Plus, Zero, które posiadają dodatkowe prowadzenia.
2. Podważać je delikatnie przy pomocy śrubokręta.

Tak zdemontowane klawisze możesz wyczyścić w wannie z wodą i płynem do mycia naczyń, czy też przy pomocy wacika/patyczka nasączonego w wodzie/alkoholu.

Zwróć przy tym uwagę na to, czy gumki za pomocą, których klawisze wciskają laminowane końce płytki są ruchome i można je wyjąć, czy też są one przymocowane na stałe do płytki. Kiedy są ruchome polecam wyjąć je i ułożyć gdzieś z boku.

Kolejna czynność, to czyszczenie samej klawiatury. Po rozkręceniu klawiatura dzieli się na dwie części: wierzchnią (sam plastik i spód – elektronika). Wierzchnią część możesz umyć pod strumieniem prysznica, a po wypłukaniu brudów umyć zwilżoną gąbką dodając trochę płynu do mycia naczyń, a następnie spłukać pianę obficie wodą. Klawiaturę możesz wytrzepać, przedmuchać sprężonym powietrzem, są w tym celu specjalne pojemniki, czy też dokładnie oczyścić patyczkiem/wacikiem. Czyszczenie klawiatury zalecam robić sekcjami tzn. pierwsze część literową, następnie funkcyjną, a na koniec numeryczną.

Jak wyczyścić klawiaturę skuteczne odświeżanie

Następnie warto wszystko dobrze wysuszyć. Jeżeli wszystko jest już czyste i suche, to składasz klawiaturę najlepiej wierszami, czy kolumnami. Jeśli będziesz wkładał klawisze byle jak, to zamontowanie niektórych sprawi Tobie problemy. Oczywiście sprawdź, czy wszystkie klawisze i części są na swoim miejscu. Jeżeli wszystko jest ok. możesz podłączyć z powrotem klawiaturę i cieszyć się jej odświeżeniem, a co za tym idzie przyjemniejszym jej używaniem.

Jak już jesteśmy przy czyszczeniu, to może zainteresuje Cię artykuł Jak wyczyścić komputer. Jeżeli zastanawiałeś się jak wyczyścić klawiaturę, aby skutecznie pozbyć się wszelkich syfów, to powyższa instrukcja powinna Tobie pomóc.

Jeśli wpis o tym jak wyczyścić klawiaturę pomógł Ci w jakiś sposób, to podziel się nim poprzez media społecznościowe, a wszelkie pytania zadawaj w komentarzach poniżej. Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.