Wypijmy za błędy.

Posted by on 7 marca, 2016 in Mlm | 2 komentarze

Wypijmy za błędyW tym artykule wypijmy za błędy pokażę Tobie jakich błędów masz unikać w marketingu sieciowym,  które popełnia sporo ludzi zajmujących się tym biznesem. Właśnie przez swoje błędy dość spora liczba osób nie zarabia w MLM. Niemniej jednak jest taka grupa, która właśnie zarabia i to dość dobrze. Niebawem w kolejnym z artykułów rozwinę jeszcze bardziej temat błędów w tym biznesie.

Wypijmy za błędy

Co do tego, że mało ludzi zarabia w MLM jest dla mnie dobrą wiadomością i dla Ciebie również powinno, a więc wypijmy za błędy, ich błędy ;) Już Ci tłumaczę czemu tak twierdzę. Jak właściwie działać w MLM wie nieduża grupa osób i to właśnie robi, zarabiając przy tym większość pieniędzy. Jednak MLM charakteryzuje się tym, że występuje w nim duplikacja. Jeśli Twoje działania, wyniki duplikują inne osoby z Twojego Teamu to jest w porządku. Jesteś po właściwej stronie i działasz prawidłowo. Jednak uważaj, abyś nie popełniał poniższych błędów. Lepiej jest bowiem uczyć się na błędach innych niż je samemu popełniać. Także lepiej jeśli możesz o sobie powiedzieć wypijmy za błędy, ale nie moje ;)

Wypijmy za błędy – główny powód

Brak działania

Właśnie brak działania będzie tym głównym powodem dlaczego większość ludzi nie zarabia w biznesie.  Tym co przynosi efekt jest odpowiednie działanie. Niestety wiele osób tego nie rozumie. Myślą oni, że przykładowo jeśli zarejestrują się w jakimś biznesie, to od razu będą zarabiać. Lecz za nic nierobienie nikt im przecież nie zapłaci ;) Marketing sieciowy jest taką samą pracą jak każda inna. Dla uzyskania określonego wynagrodzenia musisz wykonać określoną pracę. Jeśli w jakiejś swojej innej pracy podpiszesz tylko umowę, a nie będziesz dalej nic robić, to jak myślisz, czy będziesz z tego tytułu otrzymywał wynagrodzenie? Z dużym prawdopodobieństwem po prostu wylecisz z tej pracy.

Podobnie będzie, kiedy jeśli np. otworzysz sklep spożywczy na swojej ulicy, lecz nie przyjdziesz nawet do niego, aby obsłużyć klientów i sprzedać im artykuły. Czy w takiej sytuacji Twój sklep będzie miał racje bytu, będzie zarabiał? Tutaj będzie jeszcze gorzej gdyż będą się Tobie generować niepotrzebnie dodatkowe koszty związane ze sklepem i szybko zbankrutujesz. Także niektórzy mają podobne pojęcie o MLM i myślą, że mimo braku działania od początku wszystko samo się zrobi, a na konto będzie wpływać gotówka. Zauważ, że marketing sieciowy po angielsku oznacza network marketing, a drugą częścią w słowie network jest work, a więc praca. Marketing sieciowy jest właśnie pracą, którą należy abyś wykonywał, a wówczas z tego tytułu będziesz otrzymywał odpowiednie wynagrodzenie i będziesz  mógł powiedzieć wypijmy za błędy o tych, co taki główny błąd popełniają.

Brak wsparcia i pomocy

MLM to gra zespołowa. Działając samemu niewiele wskórasz. Tym bardziej jeżeli nie jesteś dość znany i nie pójdą za Tobą masy ludzi. Takiego czegoś mógłby spróbować jakiś celebryta. Wystarczy jakby zakomunikował: zarejestruj się do tego biznesu, bo ja w nim jestem i zacznij tego używać, bo ja tak robię. Po takim komunikacie na pewno spora część ludzi zrobiła by to o co poprosił. Jednak, czy nie byłby to tylko jednorazowy zryw. Czy było by to stabilne i miesiąc w miesiąc utrzymywałby obroty/prowizje, które uzyskałby na początku takiej akcji? Według mnie nie za bardzo.

Kiedy nie jesteś wystarczająco znanym, celebrytą lepiej daruj sobie takie zagrywki. Chcąc odnieść sukces w MLM powinieneś grać razem z zespołem. Ten biznes nie kończy się z chwilą, kiedy kogoś do niego zasponsorujesz, on się od tego momentu zaczyna. Ty powinieneś nauczyć nowe osoby tego co sam już wiesz. Nie możesz zostawiać ludzi samych sobie szczególnie w początkowym okresie waszej współpracy. Jeśli zostawisz ich samopas, a dodatkowo w Twoim Teamie nie ma za bardzo innych źródeł pomocy/wsparcia, to niestety, ale jakaś część z takich osób raz dwa się wykruszy, nie poradzą sobie z różnych względów, a Twoje struktury będą się sypać :( Chociaż Ty będziesz sam działał, to jednak zaniedbywani ludzie, będą ciągnąć w dół prosperowanie Twojego biznesu. Może i tak być, że osoby zaczną szybciej od Ciebie odchodzić aniżeli Ty będziesz w stanie pozyskiwać nowych partnerów biznesowych. Powinieneś troszczyć się o swój Team, gdyż bez tego ciężko będzie Tobie osiągać większe rezultaty w tym biznesie. Wejdź na te stronę jeśli chcesz zobaczyć jak działa zespół najlepszych marketerów w Polsce.

Wciskanie na siłę biznesu

Jest to dość częsty błąd jaki popełniają nowi entuzjaści MLM. Skutkuje to nawet utratą osób, a także zachwiane zostają relacje. Tak to jest, że nie każdy będzie nadawał się i zechce się zająć takim biznesem. Wobec tego nie wciskaj nikomu na siłę tego biznesu. Jeśli dany człowiek ma swój sposób myślenia nie bardzo co na to poradzisz. Kiedy zaprezentowałeś komuś ten biznes, a on powiedział Tobie, że musi się z tematem przespać, zastanowić najczęściej po prostu oznacza to nie, dziękuję i więcej taka osoba się do Ciebie nie odezwie.  Na pewno warto jest jeszcze za jakieś 2-3 miesiące przypomnieć się o sobie i tym biznesie danej osobie. Jeśli dalej zobaczysz, że nici z waszej współpracy, to chociaż poproś taką osobę o kontakty do innych ludzi, których zna, a może poda Ci namiary na tych, których zainteresuje Twoja propozycja. Jeśli tego nie zrobi, trudno pożegnaj się z nią miło i powiedz, że musisz już lecieć, bo jest biznes do zrobienia ;)

Kiedy będziesz komuś wciskał na siłę ten biznes, to w odpowiedzi otrzymasz opór. Im bardziej będziesz zwiększał ten nacisk, tym bardziej ktoś tak atakowany będzie się bronić, a to będzie bezpośrednio wpływać na wasze relacje. Także jeśli tak czynisz zastanów się trochę, po jakiego grzyba Ci to potrzebne. Posiadasz już tyle kasy i czasu, aby bezskutecznie kogoś molestować? Jeżeli nie, to nie marnuj dalej czasu i działaj dalej, ale nie popełniając  tego typu błędu.

Brak konsekwencji

Co niektórzy zbyt szybko się poddają. Zrobią jakąś pracę, ale szybciutko rezygnują. Np. zrobią 5-10 telefonów, aby zaprosić kogoś na webinar, a kiedy usłyszą nie, to się poddają. Jeżeli popełniasz taki błąd to pomyśl jak przykładowo ktoś jest konsultantem telefonicznym i obdzwania ludzi, aby im coś sprzedać. Wykonuje 10  telefonów i tylko jedna osoba zdecydowała się kupić jakąś niezbyt drogą rzecz od niego. No i co? Ma teraz już sobie dalej odpuścić i stwierdzić, że na dzisiaj już kończy, bo nie idzie? Raczej tak nie uczyni, bo długo by nie zagrzał miejsca w tej pracy. Nie zakłada rąk tylko wykonuje kolejne telefony. Dzwoni dalej nawet jak może dostać opierdol po drugiej stronie słuchawki, czy doświadczyć innych niezbyt przyjemnych rozmów. Podobnie będzie w przypadku, kiedy to Ty robisz swój biznes. Nie dajesz za wygraną od razu, bo coś tam nie poszło po Twojej myśli, się nie udało itp. Ty wyciągasz z tego odpowiednie wnioski i przesz naprzód. Postępujesz w taki sposób, gdyż już zainwestowałeś w dany biznes jakieś środki finansowe i do tego swój czas i nie zrezygnujesz ot tak zbyt łatwo. Niestety, ale w tym biznesie wielu ludziom brakuje takiej konsekwencji.

Naciągactowo

Naciągaczy i innych tego typu cwaniaków nigdzie nie brakuje. Do tego biznesu również tacy lgną. Te typy wyobrażają sobie, że tutaj działanie polega, aby wciągać innych, oni zapłacą i w ten sposób na nich będą zarabiać nie dając nic w zamian. Takie cwaniaczki szukają jeleni, aby ich tylko oskubać. Ja nie zauważyłem, aby ludzie tego pokroju zarabiali jakieś większe pieniądze w tym biznesie. Kiedy posiadasz podobne „predyspozycje”, to nie oczekuj, że coś tu więcej osiągniesz.

Wypijmy za błędy – skoczkowie

Spadochroniarze, czyli skakanie z kwiatka na kwiatek

Są i takie typy ludzi co zmieniają firmy jak rękawiczki. Oni charakteryzują się tzw. syndromem przeskakiwania z kwiatka na kwiatek. Kiedy takiemu gościowi nie układa się współpraca z daną firmą, to czym prędzej leci do innej myśląc, że teraz wszystko będzie ok. Jednak dalej jest źle, a przyczyną takiej sytuacji wcale nie jest firma tylko wina leży w takim człowieku i zmiana kolejnej firmy na niewiele się zda. Taka osoba powinna zacząć od siebie, jeśli chciała by zobaczyć jakieś rezultaty. Praktyki skoczków także wiążą się z brakiem konsekwencji.

Także nie popełniajmy powyższych błędów i przestrzegajmy innych przed nimi, a może i wypijmy za błędy.

Chcę Cię poprosić o pozostawienie komentarza co o tym sądzisz. Jeśli coś dał Tobie ten artykuł, to podziel się z nim z innymi np. przez media społecznościowe. Pozdrawiam z uśmiechem. Piotr Idzik.

 

 

 

2 komentarze

  1. To prawda wszystkie te elementy które ująłeś Piotrze w tym wpisie odzwierciedlają cały schemat działania w ebiznesie. Jednak wiele osób uważa, że jeżeli dołączy do jakiegoś programu partnerskiego to wystarczy. Niestety nie. Natomiast trzeba dać sobie szansę, zaczynając biznes w sieci trzeba dać sobie czas, wiarę w to co robimy, konsekwencje i zaplanować cele krótko i długoterminowe. Wiele osób niestety tego nie robi i odpada niestety na samym początku, albo skacze z kwiatka na kwiatek bo myśli, że jak wyjdzie nowy super-hiper-turbo firma i będzie pierwszy to zarobi. Niestety jest to złudne myślenie. Jest wiele przykładów, że osoby zaczynające działać w programach partnerskich które są na rynku kilka lat osiągają duże sukcesy współpracując własnie z tą jedną firmą MLM.
    Sylwek Nalepa Czytaj regularnie i komentuj tego bloga o mlm. Po umieszczeniu 5 komentarzy linki do twojej strony umieszczone przy komentarzach będą wolne od atrybutów nofollow. Efekty współpracy z Projektem Druga WypłataMy Profile

  2. Jest dokładnie tak jak piszesz Sylwek. Jeżeli ktoś myśli, że zapisze się do jakiegoś biznesu i nie będzie działał tylko oglądał się na innych, aby mu go budowali, czy wierzy, że sam system załatwi sprawę, to niestety może ostro się zawieść. Oczywiście niezwykle istotne jest to, czy ma nam ktoś pomagać i odpowiedni skonstruowany system. Niemniej jednak w pierwszej kolejności to Ty sam jesteś odpowiedzialny za swoje działania i wyniki. Nie pomoże Tobie najlepsza firma MLM, bo wszystkie są dobre i każda ma na swój sposób dobry plan marketingowy itp. Nasze działania powinny wynikać z właściwie zaplanowanego planu i tak należy je krok po kroku wykonywać osiągając coraz to wyższe cele w wyniku czego po prostu jesteśmy coraz mądrzejsi być może i o błędy, które z jakiś powodów popełniliśmy.
    Piotr Idzik Czytaj regularnie i komentuj tego bloga o mlm. Po umieszczeniu 5 komentarzy linki do twojej strony umieszczone przy komentarzach będą wolne od atrybutów nofollow. Artykuły do przedruku.My Profile

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.