Dobry i tani hosting.

Posted by on 5 lutego, 2013 in Ebiznes, Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Dobry i tani hostingDobry i tani hosting, co się z nim wiąże i co to jest hosting? Z tego artykułu dowiesz się co to jest hosting, co się z nim wiążę i jak wybrać odpowiedni hosting. Może zacznę od podstawowej rzeczy czym jest hosting. Otóż hosting w dosłownym rozumieniu chociaż trudno o jego jednolitą definicję, to nic innego jak udostępnianie przez firmę będącą dostawcą usług internetowych, zasobów jej serwerowni; czyli fizycznego miejsca na twardych dyskach, które znajdują się na serwerach tej właśnie firmy. Takiemu udostępnianiu czy współużytkowaniu mogą podlegać różne zasoby. Będą to alokacje danych, czyli miejsca  w celu przechowywania na nich plików Twojej strony i umożliwienie łączenia się z tymi plikami przez inne komputery w internecie, przepustowość łącza, ilość i rodzaj danych, które można wymieniać z serwerem. Myślę, że wiesz co mam na myśli i nie jest to nic skomplikowanego ; )

Dobry i tani hosting

Aby Ci jeden przykład bardziej uzmysłowić, to zauważ, że na Twoją internetową stronę składają się różne rodzaje plików (html, php, css, plików video, zdjęć itd.) i są one ze sobą połączone. Do ich udostępniania poprzez Internet używa się super komputerów inaczej nazywanych serwerami. Serwery są podłączone do szybkiego łącza i to pozwala internautom na dostęp np. do Twojej strony www, kiedy wpiszą nazwę Twojej domeny w przeglądarce.

Porządny dostawca usług hostingowych powinien zapewnić:

– odpowiednio dobry stan techniczny dysków i innych podzespołów mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie serwera,
– dobry stan techniczny połączenia z internetem i prawidłowy uptime, czyli procentowy czas bezawaryjnego działania serwera (99% oznaczający, że przeglądając stronę przez określoną ilość czasu w 99% przypadków zostanie ona wyświetlona poprawnie),
– szybki i stały dostęp do przechowywanych zasobów przez internet,
– ochronę danych klientów oraz ich kont,
– ochronę serwerów i znajdujących się na nich kont przed wszelkiego rodzajami hakerskimi atakami.

Dobry i tani hosting ceny

Dobry i tani hosting i związane z nim oferty cenowe. Zapewne masa osób o tym słyszała. W internecie jest tego naprawdę duży wybór hostingów. Ceny takich usług są zróżnicowanie, przeważnie jest to kilkaset złotych rocznie. Moim zdaniem rozsądny przedział cenowy hostingu powinien mieścić się w przedziale ok. 300zł. – 450zł.  Są też firmy, które oferują darmowy hosting. Dla mnie jeśli poważnie podchodzisz do swojego biznesu w sieci jest to fatalne wyjście ponieważ niesie to za sobą wiele ograniczeń i innych niemiłych niespodzianek np.

– pokazywanie się niechcianych reklam na stronie,
– otrzymywanie reklamowych wiadomości e-mail,
– ograniczenia związane z maksymalnym miesięcznym transferem, przestrzenią dyskową, powolność,
– brak dostępu do baz danych,
– brak obsługi języków skryptowych(np.PHP).

Parametry ofert hostingu

Myśląc na wyborem hostingu powinieneś wziąć pod uwagę co chcesz na nim umieścić, jak skomplikowana jest Twoja strona, strony. Także musi to być hosting obsługujący odpowiednie technologie. Zwykle należy zwrócić uwagę, czy w ofercie jest  technologia PHP i MySQL. W parametrach hostingu podawane są limity przestrzeni dyskowej (w MB megabajt lub GB gigabajt). W przypadku zwykłej typowej strony 200MB przestrzeni dyskowej wystarczy. Jednak, kiedy planujesz umieszczać na stronie sporo zdjęć, czy filmów, to powinieneś wybrać ofertę zawierającą kilka GB. Kolejnym ważnym parametrem będzie transfer. Transfer, to po prostu ilość danych jakie mogą zostać przesłane z serwera do użytkowników internetu. Dla przykładu: jakieś zdjęcie ma 2MB i jest wysyłane do 10 internautów będących na stronie. Oni generują transfer 10 x 2MB, czyli 20MB.

Biorąc pod uwagę powyższe cechy upewnij się, czy po przekroczeniu limitu transferu, czy przestrzeni dyskowej Twoja strona wyłączy się. Warto przeczytać umowę i ew. o to pytać firmę hostingową. Także, kiedy wybierasz dobry i tani hosting zwróć uwagę na taki w, którym limity będą miały szeroki zapas w stosunku do Twoich wymagań. Ważną sprawą jest też szybka fachowa obsługa klienta tzw. support. Kiedy masz jakiś problem, to szybka, profesjonalna pomoc z działu technicznego będzie szczególnie ważna, zwłaszcza w krytycznych sytuacjach.

Gdzie kupić dobry i tani hosting

Jest masę różnych firm, które mają w ofercie usługi hostingowe. Jednak czasem wybranie właściwej firmy z odpowiednią ofertą nie jest takie proste jakby się wydawało. Możesz natrafić na oszustwa, nieprofesjonalną obsługę klienta, obietnice bez pokrycia, brak podstawowych funkcji itd. Mogą to być tylko niektóre z takich „kwiatków”, kiedy wybierzesz przypadkową niby z pozoru wyglądająco na niezłą ofertę. Od Twojego wyboru będzie zależeć jak i czy w ogóle Twoja strona będzie funkcjonować.

Ja mogę polecić Ci hosting amerykańskiej firmy GVO. W tym hostingu od GVO masz do dyspozycji:

– Nielimitowana ilość baz danych
– Nielimitowana ilość subdomen
– Nielimitowana ilość kont e-mail
– Cpanel
– 70 GB przestrzeni dyskowej do wykorzystania przez 4 domeny
– 200 GB transferu do zużycia miesięcznie i do wykorzystania przez 4 domeny

Na zwykłym koncie będą to 4 domeny, lecz możesz stworzyć nieograniczoną ilość stron i blogów za pomocą subdomen. Na koncie Titanium będzie to dowolna ilość domen.

Za ok. 30 zł/mies. będziesz miał ten dobry i tani hosting dostępny razem z innymi narzędziami internetowymi w Host Then Profit. Jednak w tej cenie nie tylko dostaniesz hosting. Masz zapewniony profesjonalny suport. Zdarzyło mi się już korzystać z takiej pomocy i jestem mile zaskoczony szybkością i jej efektami. Oczywiście otrzymasz duuużo więcej. Zobacz poniżej co to będzie.

Website Generator – przy jego pomocy w łatwy i szybki sposób stworzysz bloga na platformie WordPress.

Auto Responder – czyli Twój automatyczny niewolnik do wysyłania wiadomości e-mail. Dzięki niemu znacznie zautomatuzujesz swój biznes online. Będzie pilnował, aby w określonym czasie wysyłać w do osób z Twoje listy wiadomości, tak jak Ty to ustawiłeś. W podstawowej wersji możesz mieć 1000 osób na liście i stworzyć 5 kampanii. Przekraczając te wartości będziesz mógł zrobić upgrade do konta Titanium, gdzie jest dowolna ilość kampanii i możesz mieć 20000 subskrybentów.

Easy Video Producer – czyli hosting video. Możesz na nim zapisywać swoje materiały video, tak jak na YouTube. Jednak w odróżnieniu od YouTube, tutaj Twój film nagle nie zniknie, gdyż masz zakupione miejsce na serwerze. YouTube to darmowy serwis, także może w każdym momencie usunąć Twój film. Możesz z Easy Video Producer zamieścić 5 filmów, a wersji Titanium dowolną ich ilość.

GVO Conference – Twój pokój do videokonferencji tzw. webinarów. Możesz w różny sposób wykorzystywać to narzędzie np. prowadzić szkolenia, prezentować swój biznes ew. sprzedawać swoje produkty, czy polecać produkty innych itp. Na zwykłym koncie masz 5 miejsc, na Titanium 10 dostępnych miejsc w pokoju.

Viral Webcaster – wirusowa moc Facebooka. Ta aplikacja daje możliwość prowadzenia prezentacji biznesowych, szkoleń, konferencji na dowolnym Fan Page’u. Co więcej osoby posiadające własne strony na Facebooku mają możliwość re-transmitować na żywo taki webinar, a to daje niesamowity efekt wirusowy.

GVO Academy – darmowe szkolenia e-biznesu prowadzone przez marketerów ze Stanów Zjednoczonych. Są one przeprowadzane za pomocą wspomnianych pokoi videokonferencyjnych. W Polsce w podobieństwie do tych szkoleń powstała Akademia Nowoczesnego Marketingu. W każdą sobotę o godzinie 11 są szkolenia z prezentacji GVO, zaś w każdy czwartek o godzinie 21 są szkolenia z technicznych aspektów produktów GVO. Gorąco zachęcam Cię do skorzystania.

CPA Analyzer – Są to statystyki odwiedzin Twoich internetowych stron, jakie możesz promować polecając usługi GVO.

Wspomniane powyżej narzędzia i wiele więcej opcji w panelu GVO, wszystko to masz pod „jednym dachem”, dostępne w jednym koncie. Zauważ jaki jest niski koszt utrzymania tych narzędzi porównując go jak byś miał każde z powyższych narzędzi kupić u innych usługodawców. Jednak to jeszcze nie wszystkie profity korzystania z usług GVO. Znana amerykańska firma GVO w ramach świadczenia powyższych usług hostingowo-marketingowych oferuje niskokosztowy wielopoziomowy program partnerski Host Then Profit . Zobacz ile jeszcze więcej zyskasz na współpracy ze mną w programie partnerskim Host Then Profit  wybierając ten dobry i tani hosting z GVO. Informacje znajdziesz na stronie https://piotridzik.pl/zarabiaj-ze-mna/.

Zapraszam Cię do naszego zespołu GVO gdzie za cenę na dobry i tani hosting otrzymasz naprawdę masę wspaniałych i wartościowych rzeczy.

Co o ty myślisz? Czekam na komentarze, sugestie, pytania, lajki i plus jedynki oraz zapraszam do współpracy : ) Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.