Jak rozmawiać z ludźmi?

Posted by on 8 lipca, 2016 in Mlm | 0 comments

Jak rozmawiać z ludźmi?Jak rozmawiać z ludźmi, czyli technika MLM opierająca się na Twoim podejściu do innych. Zapraszam Cię do lektury, abyś przypadkiem nie komplikował sobie pewnych rzeczy. Nikt nie potraktuje poważnie osoby, która niezależnie od okoliczności nagabuje innych, w taki, czy inny sposób. Zarówno w formie jak i w treści. MLM to biznes normalnych ludzi, o czym początkujący networkerzy zapominają. Postaram się opowiedzieć na czym polega skuteczna komunikacja w początkowej fazie sponsorowania. Pozwoli Ci to uniknąć wielu błędów i komplikacji.

Jak rozmawiać z ludźmi? – podstawowe błędy

Jak rozmawiać z ludźmi?, potrafi każdy, który bardzo dużo z nimi rozmawia ;) Wiadomo bowiem, że na jednej rozmowie nigdy się nie kończy, poza jednym wyjątkiem. Koniecznie trzeba sobie darować wszelkiego rodzaju sztuczki, NLP-owskie, triki, perswazyjne figury słowne, podchody. Ludzie łatwo wyczuwają takie sprawy. Notabene w pierwszym kontakcie, nikt nie ma ochoty na rozmowy o interesach – bardzo częsta sytuacja. Na tym etapie najważniejsze jest budowanie relacji, ten temat przewija się nieustannie, takie modus vivendi marketerów, a więc wzajemne poznanie. Wszyscy żyjemy normalnym życiem, mamy rodziny, gdzieś pracujemy, mamy określone zainteresowania. Jak rozmawiać z ludźmi? Ano właśnie tak, aby się wzajemnie poznać, wymienić poglądy. Zbierając poniższe informacje; co lubisz?, jak Ci się wiedzie?, lubisz swoją pracę?. Wyrabiasz sobie pogląd, kwalifikujesz daną osobę. Analizujesz całą sytuację, podejmując decyzję, jak rozwinąć tę znajomość i przejść do konkretów. Gdy mówisz o sobie, opowiadasz w sposób swobodny o swojej działalności. Bez żadnych oczekiwań z drugiej strony, wymieniacie się wizytówkami, ustalacie kontakt na Skype, Facebooku, czy Naszej Klasie i koniec.

Jak rozmawiać z ludźmi – do celu

Pamiętaj, że nie jesteś sprzedawcą, nigdy nie przekonuj, nie namawiaj na siłę. Chcesz się tylko podzielić, niczego nie wciskasz. Słuchaj, nie przerywaj rozmówcy, postaw się w jego sytuacji – rozumiem Twoje obiekcje, sam byłem kiedyś w podobnej sytuacji. Patrzymy więc na problem z tej samej perspektywy. Tworzymy nić porozumienia, to bardzo zbliża. Wystarczy czasem luźno zaprezentować swoją osobę, lecz bez prezentacji, w sensie prezentacji biznesowej. Nawet jeśli ktoś się waha, możemy zawsze liczyć na uruchomienie marketingu szeptanego. Niemal zawsze, nowe wieści rozchodzą się po ludziach. W ten sposób docierasz do innych, bardziej zainteresowanych. A więc otwarta rozmowa, budząca zaufanie. Są ludzie którzy nie będą chętni, uszanuj to, nie da się przekonać niezainteresowanego. Zaproponuj wypróbowanie produktu, na przykład suplementu diety, to też sposób na kwalifikację. Jako początkujący pamiętaj, że nie trzeba być superliderem, bogaczem, większość umów zawierana jest w początkowym okresie działalności. Jak rozmawiać z ludźmi i ich nie zniechęcać? Po prostu nie wzbudzaj pretensji, okaż szacunek, daj poznać, że traktujesz ten biznes niezwykle poważnie. Nie ścigamy nikogo, możemy zapytać – co Ci się podobało?, jakie pieniądze chciałbyś zarobić?, co jeszcze potrzebujesz się dowiedzieć, aby się tym szczegółowiej zainteresować?

Jak rozmawiać z ludźmi – wątpliwości

Obiekcje należy łagodnie neutralizować. Najlepiej pytaniami, jakie jest Twoje doświadczenie?, co o tym wiesz? Dla każdego może to być coś innego; trening, pieniądze, system wsparcia, pewność firmy, produkty. Czy to nie jest czasem piramida? – ależ tak- odpowiadamy z uśmiechem – jak się pośpieszysz, spotkamy się na szczycie ;=) Wysłuchaj każdego do końca, zadaj dodatkowe pytania – co przez to rozumiesz?, czy możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat?, czy byłbyś otwarty jeśli w grę wchodzą takie a takie kwoty?. Te rozmowy to swoiste przesiewanie, otwarcie możliwości przejścia do innego środowiska, poprzez polecenia. Obiekcje budzą przeróżne czynniki; zbyt wielkie obietnice, za dużo entuzjazmu, zbyt silne emocje, sposób w jaki została przekazana informacja. Informacja jest nawet czymś drugorzędnym. Ludzie nie pamiętają co powiedziałeś, ale zapamiętają na zawsze, jakie to uczucia w nich wzbudziło.

Jak rozmawiać z ludźmi – klimaty

Szczerość, optymizm, dostrojenie się do rozmówcy, Twoje maniery, odpowiednie reagowanie. Odpowiednia koncentracja, danie do zrozumienia, jak bardzo Ci zależy na tej osobie. To wszystko wskazuje na sprzyjające klimaty porozumienia. Przedstaw perspektywę nowych, realnych możliwości dostępnych na wyciągnięcie ręki i zaproponuj budowę tego biznesu, która rozwiązuje wcześniej zdefiniowany problem. Przykład masz w poprzedniej technice telefon biznesowy.

Działamy stopniowo, chyba, że mamy przekonanie, że człowiek, którego spotkaliśmy jest idealnym kandydatem i być może nie będzie okazji do następnego spotkania, Wtedy działamy a vista, dając mu wszelkie namiary na swoje promocyjne materiały. Bardzo czytelna sytuacja. Magiczne stwierdzenie i podsumowanie, rozmawiamy luźno, ze swobodą, ale z polotem. Cokolwiek usłyszysz, odpowiedz – „ i właśnie dlatego chcę, abyś to bliżej poznał” ;=) Reasumując, jak rozmawiać z ludźmi masz właśnie, ano tak, aby wywołać w nich chęć poczucia zmiany czegoś w ich życiu.

Jak widzisz do rozmawiania i zarabiania można mieć luźne podejście wykorzystując przy tym najprostsze, a zarazem skuteczne narzędzia, i co istotne robić to systematycznie co będzie w sumie bardzo dobrą mieszankę na ponadprzeciętne rezultaty w Twoim biznesie, czego akurat Tobie życzę. Jak zwykle mile są widziane komentarze, a jak coś Tobie to dało, to podziel się linkiem do tego artykułu z innymi, którym taka wiedza również będzie pomocna. Śliczne dzięki, Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.