Tworzenie stron www krok po kroku.

Posted by on 9 kwietnia, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Tworzenie stron www krok po krokuZapraszam Cię do zapoznania się z drugą częścią małego know-how wyglądu strony internetowej, czyli tworzenie stron www krok po kroku.

Kolejnym ważnym elementem jest grafika, czyli wszystko co dotyczy kolorów, jakości, tła. Musisz pilnować, by oprawa Twojej strony internetowej nie odtrącała ludzi. By była ciekawa, nie rażąca, a przede wszystkim by dobrze wyglądała w każdej popularnej przeglądarce internetowej, między innymi : Firefox, Internet Explorer, Opera czy Chrome. Ważne też żeby grafika, nie przeszkadzała w dotarciu do określonych informacji, by nie była przytłoczeniem, by komponowała się z treścią, utożsamiała się z nią, dając niesamowite, końcowe efekty.

Tworzenie stron www krok po kroku

Tworzenie stron www krok po kroku menu.

Co z Menu? Menu musi być wykonane szczególnie dokładnie, precyzyjnie. Ma być przejrzyste, klarowne, dostępne, i dobrym pomysłem jest pogrubieniem linku do podstrony, żeby internauta dokładnie wiedział gdzie obecnie się znajduje. Czyli ogólnie Menu ma być świeże, żywe, poukładana, tak aby odbiorca wiedział wszystko, co ma widzieć.

Tworzenie stron www wyszukiwarka i kod HTML

Zabierając się za tworzenie stron www zauważ, że użytkownicy uwielbiają prostotę, łatwy dostęp, dlatego musisz zadbać o to, by strona była zaopatrzona w wyszukiwarkę. Nie potrafisz sam jej wykonać, czy dodać? Nic prostszego. W wykonaniu pomoże Ci inteligentny program Google Custom Search. Dzięki czemu pozbędziesz się problemów, i samodzielnie dodasz wyszukiwarkę, która ułatwi poruszanie się po stronie każdemu użytkownikowi. W dzisiejszych czasach programy wiele pomagając, nawet robią połowę pracy za nas, dlatego Google Custom, także Ci może. Nie martw się, że nie potrafisz tego zrobić, że boisz się za to zabrać. Wykorzystaj program i nie martw się o swoją wyszukiwarkę.

Jeśli chodzi o kod HTML. Postaraj się by nie był za długi, ale by był przede wszystkim zgodny z standardami za pomocą walidatorów W3C (HTML i CSS), a w podobnych plikach  umieszczaj style. Dzięki czemu użytkownicy, nie będą musieli długo wyczekiwać na załadowanie się strony, co umożliwi sprawne poruszanie się po stronie internetowej, a sami będą zadowoleni, że nie tracą czasu.

Tworzenie stron www szablony

Wykonując tworzenie stron www nie każdy jednak jest dobry z plastyki, czy grafiki komputerowej, dlatego dla tych mniej uzdolnionych mamy gotowe, darmowe szablony, które są dostępne w Internecie.  Jak je wyszukać? Po prostu. Należy wpisać w Google: „darmowe (bezpłatne) szablony www”. Potem należy wyszukać konkretne strony. Możesz korzystać z ogólnodostępnych szablonów, ale jeśli uważasz, że to nie wypada, czy nie podoba Ci się żaden, to możesz kupić , bądź zlecić wykonanie. Jeśli chcesz naprawdę idealny, dobry szablon, to mogę polecić serwis najlepszych szablonów, wykonywanych przez najlepszych grafików WebHandel. Jednakże jeśli jesteś też tak dobrym grafikiem, możesz z nimi współpracować, i zarabiać w tym serwisie. Świetne prawda?

Istnieje także możliwość zlecenia, wykonania określonego szablonu, na Oferii lub na zlecenia.przez.net. Ceny są zależne od grafików. To znaczy, zależy czy jest to amator, czy raczej grafik wyspecjalizowany. Ceny wahają się między 50 a 400 zł. Domyślam się, że jest tego za dużo, szczególnie dla Ciebie. Chcesz aby Twoja strona internetowa prosperowała znakomicie, jednakże nie będzie się tutaj bez wysiłku. Wiem, że pewnie brakuje Ci czasu na jakiekolwiek dodatki, dlatego mam dla Ciebie propozycję. Polecam Ci przeczytać e-booka Kurs Usability, także mówiącego na temat użyteczności, czyli „Jak tworzyć efektowne i intuicyjne serwisy WWW” autorstwa Tomasza Karwatki. Myślę, że także ten e-book, pozwoli Tobie inaczej spojrzeć na tworzenie i budowę stron internetowych. To raczej pewne. E-booki, ułatwiają Ci życie, a przede wszystkim ukazują kroki, co po kolei musisz zrobić. Poświęć, więc czas na kurs Usability, i w końcu uwierz, że także Twoja strona internetowa może cieszyć się powodzeniem. Jednak musisz się na początku spiąć i zacząć swoich sił zabierając się za tworzenie stron www krok po kroku.

Chcę Cię poprosić o pozostawienie komentarza co o tym sądzisz. Możesz się także podzielić tym wpisem z innymi za pomocą mediów społecznościowych. Pozdrawiam. Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.