Wtyczka shockwave flash nie odpowiada.

Posted by on 7 lipca, 2016 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Wtyczka shockwave flash nie odpowiadaDzisiaj będę się Tobie starał pomóc jeśli masz problem w przeglądarkach Chrome i Firefox taki jak wtyczka shockwave flash nie odpowiada. Ja już przechodziłem przez takie fochy przeglądarek i udało mi się pozbyć tego problemu. Było to tak, że „znaturzyła” mi się wtyczka flashowa, co jakiś czas się wysypując i obwieszczając to radosnym komunikatem „wtyczka shockwave flash nie odpowiada”, a obok niej był jeden przycisk odpowiedzialny za jej zatrzymanie. Może i nie było by to tak uciążliwe, gdyby nie to, że na ten sam czas blokowała się praktycznie cała przeglądarka, co z kolei uniemożliwiało mi kliknięcie właśnie w ten przycisk, no i kółko się zamykało ;)

Wtyczka shockwave flash nie odpowiada

Nie powiem było to dla mnie mocno dokuczliwe, bo nie lubię bezproduktywnie marnować czas przed komputerem, kiedy wszystko jak gdyby „zamarza”. Tym bardziej nie lubię, a przytrafiło mi się to kilka razy jak tworzyłem artykuły w panelu WordPressa, a tu nagle wszystko staje i traciłem część wykonanej pracy. Doszło do tego, że tak mnie to już zdenerwowało ładnie mówiąc, iż zacząłem szukać rozwiązania tego problemu jakim jest to cholerne wtyczka shockwave flash nie odpowiada.

Zaczniemy od przeglądarki Chrome, także poniżej postaram się Tobie pomóc w problemie jakim jest wtyczka shockwave flash nie odpowiada.

Wtyczka shockwave flash nie odpowiada – Chrome

Na przeglądarce Chrome podobno ten problem jest powiązany z tym, że ta przeglądarka ma swoją własną wtyczkę, która obsługuje technologię flash. Kiedy zaś na dodatek mamy jeszcze zainstalowaną flashową wtyczkę od Adobe, to jest duże prawdopodobieństwo, że problem jakim jest wtyczka shockwave flash nie odpowiada będziemy mieli na bank. Także faktycznie tak się dość często dzieje, a jak wyłączymy tę wtyczkę flash, to problem ustępuje, przynajmniej tak się dzieje w moim przypadku.

Poniżej przedstawiam Tobie krótki tutorial jeśli Ciebie dotyczy problem wtyczka shockwave flash nie odpowiada i nie wiesz co zrobić.

Uruchom nową kartę przeglądarki, a w pasku adresu URL wpisz: chrome://plugins/

Po takim zabiegu powinieneś zobaczyć coś takiego:

Wtyczka shockwave flash nie odpowiada

Kliknij w szczegóły, aby rozwinąć opcję każdego rozwinięcia.

To, że wtyczka flash tak często się wysypuje odpowiada fakt iż są one zainstalowane obie na raz, tzn. jedna jest wbudowana w Chrome, a druga to zewnętrzna ad Adobe.

Kiedy rozwiniesz szczegóły ujrzysz taki widok:

Wtyczka shockwave flash nie odpowiada

To co ja zrobiłem, to wyłączyłem jedną ze wtyczek. W moim przypadku jest wyłączona wbudowana w Chrome wtyczka, która nazywa się PepperFlash (widoczna nazwa w lokalizacji). Także zostawiłem włączoną wtyczkę od Adobe i na razie flash nie powodował, aby mi się zawieszała przeglądarka i mam z tym spokój.

Wtyczka shockwave flash nie odpowiada – Firefox

Teraz opiszę Ci na jakie sposoby możesz się pozbyć tego uciążliwego problemu mianowicie problemu jakim jest wtyczka shockwave flash nie odpowiada w przeglądarce Firefox.

Akurat rozwiązań problemu wtyczka shockwave flash nie odpowiada w przeglądarce Firefox jest kilka.

Po pierwsze powinieneś zaktualizować wtyczkę Adobe Flash Player. Jeżeli to nie poradzi, to powinieneś usunąć całkowicie ten plugin z systemu operacyjnego, a później go znów zainstalować.

Kolejne rozwiązanie, to wyłączenie przyśpieszenia sprzętowego. Odpowiednie polecenie znajdziesz w opcjach przeglądarki Firefox, w zakładce zaawansowane.

Wyłączenie innych niepotrzebnych wtyczek, też w niektórych przypadkach może pomóc. Akurat między Flash Player i pozostałymi wyczkami dość łatwo dochodzi do konfliktów.

Kolejnym pomysłem, to będzie jak zaktualizujesz sterowniki karty graficznej i zainstalujesz najświeższe update Windowsa. Jeżeli i to nie pomoże, to możesz jeszcze spróbować wyłączyć tzw. tryb chroniony Flasha. Wówczas to plugin będzie nieco mniej bezpieczny, ale powinien dłużej działać. Chcąc zmienić to ustawienie przechodzisz do katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash (Windows 64-bitowy). Odszukujesz plik mms.cfg i otwierasz go w notatniku, a w finalnym kroku dodajesz do kodu wiersza ProtectedMode=0.

Także reasumując przedstawiłem Tobie niektóre ze sposobów jaki możesz wykorzystać, kiedy chcesz rozwiązać problem jakim jest wtyczka shockwave flash nie odpowiada.

Jeżeli ten artykuł wtyczka shockwave flash nie odpowiada pomógł Tobie w jakiś sposób rozwiązać problem z zwieszaniem się flasha w przeglądarkach Chrome i Firefox, to jeśli myślisz, że komuś może się on przydać/ma tego typu problemy, to mu w takim razie prześlij linka właśnie do tego artykułu. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszam do dyskusji w komentarzach. Pozdrawiam Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.