Wykład z podstaw marketingu na wesoło :)

Posted by on 4 października, 2011 in Ebiznes, Samodoskonalenie | 0 comments

Marketing wielopoziomowy

Cześć. Dzisiejszy wpis będzie w rozrywkowym stylu, bo przecież człowiek nie żyje samą pracą i nauką, ważne jest też poczucie humoru i relaks. Poniższe opowiadanie widziałem już jakiś czas temu, ale uważam, że jest ono nadal bardzo aktualne. Nie wiem, czy słyszałeś już czy nie tą historyjkę, sugeruję abyś się zastanowił nad jej sensem, bo oprócz tego, że poprawia humor, dostarcza cennych informacji na temat marketingu. Tak więc:

Na przyjęciu widzisz fantastyczną dziewczynę. Podchodzisz do niej i mówisz: „Jestem świetny w łóżku.” To się nazywa MARKETING BEZPOŚREDNI.

Jesteś na przyjęciu z przyjaciółmi i widzisz fantastyczną dziewczynę. Jeden z Twoich przyjaciół podchodzi do niej i mówi: „On jest świetny w łóżku.” To się nazywa REKLAMA.

Widzisz fantastyczną dziewczynę na przyjęciu. Podchodzisz do niej i prosisz o numer telefonu. Następnego dnia dzwonisz do niej i mówisz: „Hej, jestem świetny w łóżku.” To się nazywa TELEMARKETING.

Jesteś na przyjęciu i widzisz fantastyczną dziewczynę. Wstajesz, poprawiasz krawat, podchodzisz do niej i nalewasz jej drinka. Przepuszczasz ją w drzwiach, podnosisz torebkę, kiedy ją upuści, odwozisz do domu, a potem mówisz: „A tak przy okazji, jestem świetny w łóżku.” To się nazywa PUBLIC RELATIONS.

Jesteś na przyjęciu i widzisz fantastyczną dziewczynę. Ona podchodzi do Ciebie i mówi: „Słyszałam, że jesteś świetny w łóżku „. To się nazywa MARKA.

Co by nie powiedzieć, wszystko zmierza ku temu, aby budować własną markę!

Kiedy będziemy to robić we właściwy sposób, to ludzie sami do nas przyjdą i zechcą z nami współpracować, a nie na odwrót. Budowanie marki nie jest procesem błyskawicznym. Zaufania nie zdobędziemy w tydzień. Trzeba na nie pracować non stop i odpowiednio zasłużyć. Chociaż wszystkich nikt nigdy nie zadowolił i nie zadowoli. Nie mniej jednak warto dbać o swój wizerunek i starać się o budować swoją markę na solidnych fundamentach.

Pozdrawiam z uśmiechem.  Piotr Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.