Edukacja domowa.

Posted by on 8 września, 2015 in Mlm | 0 comments

Edukacja domowaEdukacja domowa drogą do sukcesu e-networkera? Tak jest dokładnie i o tym potraktuję w kolejnej technice MLM. Czym jest sukces dla naszego Pana X? Pan X, z network marketingiem związany jest od ponad dziesięciu lat. Jak stwierdził, ma swoją własną strategię na odniesienie sukcesu. Stosuje ją od dawna, oraz uczy jej swoich podopiecznych. Dzisiaj reprezentuje jedną z najwyższych pozycji w planie marketingowym firmy Y. Recepta Pana X na sukces? Sukces = Cele + Biznes + Edukacja domowa

Wyznaczasz cele po to, aby wiedzieć, czego w życiu chcesz. Pan X określa sobie cele krótko i długoterminowe. Krótkoterminowe na rok, długoterminowe na 10 lat. Zatem określając cele – definiujesz, czego w życiu chcesz. Jeżeli wiesz, czego w życiu chcesz – wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz na realizację swoich zamiarów, marzeń i celów.

Edukacja domowa

Biznes i edukacja domowa umożliwiają Ci osiągnięcie celów i spełnienie marzeń. Skoro wiesz, ile potrzebujesz pieniędzy – wiesz, jaką pozycję dla danego celu musisz osiągnąć, aby go zrealizować. Skoro wiesz, jaką pozycję musisz osiągnąć – potrafisz wyliczyć, ile osób powinna liczyć Twoja struktura. Przygotowujesz w tym celu listę (patrz Prospecting Podstawowy), konsultujesz się ze sponsorem, organizujesz spotkania i jazda!

Jedno jest pewne, bez edukacji, czyli nabywania wiedzy, uczenia się, jest rzeczą niemożliwą osiągnięcie czegokolwiek w jakiejkolwiek dziedzinie. Rozpoczynając pracę w MLM, po pierwsze musisz poświęcić dużo czasu na poznanie produktu, np. suplementów diety, czy specyfiki działania danych usług. Twoja wiedza w tym zakresie powinna być wyczerpująca, to konieczne ze względów praktycznych. Pytania i wątpliwości Twoich klientów, współpracowników, nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Kojarzenie, jak szybko zapewnić im szybkie rozwiązania, uważa  się za absolutnie konieczne. Nie każdy rodzi się biznesmenem, najbardziej skuteczni politycy, czy ludzie interesu, bez obaw mówią o tym, ile czasu i trudu kosztowało ich zrozumienie pewnych reguł, prowadzących do sukcesu. Ba, mówią oni nawet, że proces uczenia, edukacja domowa, nigdy się nie kończy.

Edukacja domowa jako konieczność

Tylko geniusze poprzestawali na podstawach, lecz i oni także edukowali się poprzez doświadczenia i obserwacje. Sukces czyli zrealizowanie wyznaczonych sobie celów, okupione jest często ciężką pracą nad sobą, aby wytrwać w postanowieniu. Edukacja domowa w tym wypadku, dotyczy rozwoju osobistego, nie inaczej. Czasy mamy ciężkie, lecz wiedza zawsze się przydaje – chyba, że ktoś źle trafił i zapytany przez dawno niewidzianego nauczyciela – co porabiasz?  – wykładam chemię – o brawo – cieszy się nauczyciel a gdzie? – w biedronce.

Edukacja w MLM jest wieloaspektowa; jak już powiedzieliśmy, dogłębna znajomość produktu, planu marketingowego firmy, rozwoju osobistego, skutecznych sposobów poszukiwania, przyciągania i sponsorowania ludzi. Umiejętność bycia przywódcą, Liderem, umiejętność przekazywania wiedzy, uczenia innych, tego nie nauczysz się w kilka dni. Jeśli działasz w internecie, dochodzi do tego, jak skutecznie prowadzić marketing?, jakich narzędzi używać?, jakich metod?, w tym niezwykłym medium. Codziennie do MLM przystępuje 100 000 osób na świecie, większość rezygnuje po 3 miesiącach. Pozostaje 3%, a i tym zajmuje sporo czasu, aby osiągnąć minimalne cele. To nie wina systemu marketingu sieciowego, to wina braku nawyku nieustannego zdobywania wiedzy. Codziennie powstaje też przynajmniej jedna książka dotycząca zagadnienia, edukacja domowa staje czymś naturalnym.

Zrozumienie idei MLM – Edukacja domowa

Żeby było ciekawiej,

nie ma znaczenia jakie masz wykształcenie, ta wiedza jest bowiem bardzo prosta, lecz wymaga pozytywnego myślenia i otwartego umysłu. O ile w innych zawodach uczysz się, aby potem zarabiać, tak w MLM, możesz zarabiać, ucząc się. Edukacja domowa MLM wymaga mentora, sponsora, osoby doświadczonej. Ona w znacznym wymiarze skróci czas nauki podstawowej, wskaże szybko odpowiednie źródła. Nie zapominaj, że i Ty będziesz mentorem, sponsorem, powinieneś dość szybko rozpoznać słabe i silne strony swoich współpracowników. Trzeba będzie szybko udzielić im wskazówek i podać konieczne lektury.

Znaczenie edukacji w network marketingu jest nie do przecenienia. Pozwala zaoszczędzić wiele czasu w praktyce, choć i tak wyciągamy nowe wnioski z napotkanych sytuacji. I tu ciekawe spostrzeżenie; istnieją osoby, które czytają mnóstwo książek i ciągle stwierdzają, że mają jeszcze za mało wiedzy i czytają dalej. Są też tacy, którzy nic nie czytają, coś tam podziałają bez specjalnych wyników, a potem psioczą publicznie o bezwartościowości MLM.

Reasumując, edukacja domowa jest potrzebna do najważniejszej rzeczy; do zrozumienia idei marketingu sieciowego. Jeśli już ją zrozumiesz, to cierpliwie i wytrwale będziesz szukał sposobów, jak przezwyciężyć przeróżne trudności. Podobnie porażki, będą służyły tylko i wyłącznie do nauki, jak ich unikać. Niech edukacja domowa będzie dla Ciebie pożytecznym i miłym zajęciem.

No i jak jest w Twoim przypadku. Czy edukujesz się w jakiś sposób. Opisz proszę swoje doświadczenia w tej materii, a jeśli artykuł przypadł Ci do gust, to poinformuj o nim innych, niech także skorzystają. Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.