Firma MLM – czym się kierować się przy jej wyborze?

Posted by on 21 lutego, 2012 in Mlm | 0 comments

Jak wybrać firmę mlmKiedy wybierasz firmę MLM, warto przeanalizować kilka ważnych spraw. Pozwoli Ci to w przyszłości uniknąć rozczarowania, które pojawi się, jeśli firma MLM nie spełni Twoich oczekiwań.

Jasne – niemal wszystko zależy w tej branży od Ciebie. To czy osiągniesz sukces także. Jednak jest kilka procent, od których zależy Twój sukces, a na które Ty nie masz bezpośredniego wpływu. W tych kilku procentach mieści się także firma MLM, z którą współpracujesz.

Z tego właśnie względu tak bardzo liczy się brak pochopnego podejmowania decyzji. A już na pewno nie można podejmować decyzji pod wpływem powierzchownej atrakcyjności firmy, a niestety bardzo wiele osób właśnie tym się kieruje rozpoczynając swoją przygodę z MLM. Jak łatwo się domyśleć – przychodzi za to zapłacić sporą cenę. Wiele osób z potrzeby konsekwencji – kurczowo trzyma się swojej firmy MLM, mimo że nie przynosi ona efektów odpowiednich do zaangażowania.

Wybierając najlepszą firmę MLM, musisz przemyśleć kilka kwestii. Poniżej przedstawiam najważniejsze elementy.

Najważniejszy jest sponsor?

Sponsor pełni rolę Twojego osobistego nauczyciela i właśnie z tego względu jest on jedną z najważniejszych kwestii w MLM. Dobry sponsor sprawi,  że nie będziesz musiał odkrywać dróg przebicia się w tym biznesie. Dzięki temu masz szansę uniknąć błędów, które popełniają osoby zaczynające działalność w MLM „na własną rękę”. Sponsor poprowadzi Cię, wskaże Ci drogę i pozwoli uniknąć błędów Twoich poprzedników.

Tylko jak rozpoznać dobrego sponsora? To taka osoba z całą masą dobrej energii, o której mówi się „urodzony przywódca”. Jest innowacyjny, ale wie też, kiedy lepiej korzystać ze standardowych rozwiązań. Ma on czas dla Ciebie i bez wątpienia pomaga Ci budować Twoją strukturę. Oczywiście – przede wszystkim wkłada energię w to, by jak najlepiej Cię wyszkolić.

Tak więc, jeśli zdecydowałeś się już na jakąś firmę – poszukaj w niej dobrego sponsora. Bardzo dobrą strategią jest znalezienie sponsora, który odniósł już jakieś sukcesy w danej firmie. Pamiętaj jednak, że liderzy o największych osiągnięciach rzadko mogą poświęcić dużo czasu  nowej osobie. Warto poszukać kogoś „pośrodku”. I najważniejsza sprawa – tu nie chodzi o bycie człowiekiem sympatycznym. Najważniejsze jest to, ile dana osoba może Cię nauczyć. To właśnie od niego będzie zależało, jak długo Ty będziesz musiał pracować na swoje wyniki.

Firma MLM – o co pytać

Zawsze sprawdzaj, jak długo Twoja firma MLM istnieje na rynku. Sprawdzaj, czy jest ona rentowna i czy rozwija się w dobrym tempie.  W znanej firmie będzie Ci o wiele łatwiej budować strukturę, gdyż jest ona powszechnie znana. Z drugiej strony – zostaje w takim przypadków coraz mniej terenów dotychczas niezdobytych. Zupełnie inaczej: nowa firma ma ogromne możliwości na rynku, jednak dużo trudniej jest przekonać kogoś do zaangażowania się w mało znaną firmę.

Również kwestią do przemyślenia pozostaje wybór kapitału firmy. Wolisz współpracować z firmą polską czy zagraniczną? Pamiętaj, że wybierając firmę zagraniczną musisz sprawdzić, czy oferowane przez nią produkty sprawdzą się również i na polskim rynku.

Warto zapoznać się także z regulaminem firmy i dowiedzieć, jakie formy promocji ona dopuszcza (może zabrania promowania firmy on-line?).

Optymalnym wyborem jest firma, która istnieje na rynku 2-10 lat. Będzie ona już w miarę stabilna i rozpoznawalna, ale jednocześnie nadal rynek będzie chłonął nowych dystrybutorów i dawał im szansę na spore zarobki. To jest właśnie ten okres w życiu firmy, kiedy przeżywa ona swój największy rozkwit i daje dystrybutorom możliwość największych zarobków.

Dobrze jest także znaleźć taką firmę, której produkty będą zgodne z Twoimi zainteresowaniami, a jeśli takiej nie znajdziesz – by były one dla Ciebie neutralne. Przecież Twoje zadanie będzie polegało na polecaniu tych produktów, czy wyobrażasz sobie polecać coś, w co nie wierzysz lub wręcz czego nie lubisz?

Skup się na produkcie

To jest na tyle istotna sprawa, że koniecznie musisz się nad nim zastanowić. Czy produkt jest dobry? Czy będzie się go łatwo sprzedawać? Jak szybko się zużywa? No i oczywiście najważniejsze: czy jest wart swojej ceny? Produkt, który uzyska na wszystkie te pytania odpowiedź „tak” – jest produktem, który zapewni Ci stałych odbiorców, a więc i stałe zarobki.

Co z planem marketingowym?

Czy plan marketingowy jest prosty, przejrzysty i zrozumiały? Jakie możliwości zarabiania on daje? W jaki sposób naliczane i wypłacane są prowizje? Czy wszystko przebiega gładko? To są bardzo istotne kwestie, więc dowiedz się, jak najwięcej na ten temat.

Pamiętać trzeba, że nie wszystkie podjęte decyzje będą w 100% dobre. Dlatego trzeba zawsze analizować obecną sytuację i podejmować decyzje, czy  należy nadal trwać przy wcześniejszej decyzji.

Jaka jest prawda? Czy faktycznie można osiągnąć sukces bez względu na firmę, którą wybierzemy? Tak – można, tylko jest pewne „ale”. Ten sukces może przyjść łatwiej albo trudniej, a praca może być bardziej lub mniej przyjemna. Sam zdecyduj, gdzie Tobie będzie łatwiej działać, jaki produkt Tobie odpowiada, co da Ci przewagę nad innymi?

Uważam, że najlepiej jest związać się z firmą, która ma szeroki wachlarz produktów i usług. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zaspokoić potrzeby rozmówcy tak, by otrzymał on to, czego faktycznie potrzebuje. Jeśli zwiążesz się z firmą, która ma tylko jeden produkt – będzie Ci o wiele, wiele trudniej. Przede wszystkim musisz w takiej sytuacji skupić się na poznaniu technik perswazji, aby umieć przekonać każdego, że potrzebuje Twojego produktu.

Najlepsza firma MLM

Stosuj się do opisanych tu zasad, a wybierzesz najbardziej odpowiednią dla siebie firmę. Pamiętaj, że niemal wszystko zależy od Ciebie. Jednak dużo łatwiej osiągniesz to we współpracy z dobrym sponsorem. Równie ważna będzie też grupa osób, z którymi będziesz współpracować. Jednak to już jest temat na kolejny artykuł.

Jeśli szukasz dużego dochodu oraz interesuje Cię dochód pasywny (wypłacany nawet codziennie) i chciałbyś współpracować z zespołem najlepszych liderów w branży to zapraszam Cię do współpracy!

Napisz co o tym myślisz w komentarzu pod spodem, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam serdecznie. Piotrek Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.