Praca zdalna.

Posted by on 11 czerwca, 2013 in Praca przez internet | 0 comments

Praca zdalnaPraca zdalna to forma organizacji pracy wykonywanej za pośrednictwem urządzeń telekomunikacyjnych np. Internetu. Do najpopularniejszych technologii wykorzystywanych w pracy zdalnej należą różne elektroniczne narzędzia jak: Internet, poczta elektroniczna, komunikatory internetowe, narzędzia konferencyjne np. pokój webinarowy dostępny wraz z innymi narzędziami przydatnymi w pracy zdalnej, oraz wszelkie inne narzędzia do pracy grupowej. Osobiście korzystam np. z oprogramowania Team Viewer oraz Mikogo. Są to bezpłatne zdalne kontrole i zdalne współdzielenie ekranu do pobrania ze stron: http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx i http://www.mikogo.com/download/windows-download/.

Praca zdalna

Z określeniem praca zdalna wiąże się wiele różnych działalności. Są one realizowane w domu, poza siedzibą firmy, w nienormowanym czasie pracy. Internet stał się idealnym środowiskiem na zajęcie jakim jest praca zdalna.

W Internecie bardzo popularne są usługi typu freelance. Sam korzystam z tego rodzaju usług. Najpopularniejsze w Polsce portale aukcyjne ze zleceniami to: http://www.freelancer.com/, http://oferia.pl/, http://www.oferteo.pl/.

Dzięki takim portalom zleceniodawcy mają dostęp do sporej liczy wykonawców. Zaś wykonawcy składając swoje oferty umożliwiają zleceniodawcom wybranie najtańszej, chociaż nieraz bardziej liczy się jakość niż najniższa cena. Ponadto wykonawcy tzw. frelancerzy odnoszą korzyści z oferowania swoich usług na portalach pośredniczących w zarabianiu na wykonywaniu formy organizacji pracy jakim jest praca zdalna. Reklamują tam siebie i swoją działalność. Mają możliwość zamieścić swoje port folio, co uwiarygodnia ich dokonania w oczach zleceniodawców. Frelancerzy ze zleconych prac w Internecie zrobili swoje podstawowe źródło dochodu, niekiedy dosyć wysokiego dochodu. Freelancer jakby nie patrzeć jest synonimem pracy zdalnej.

Praca zdalna korzyści

Za to, że praca zdalna jest tak rozpowszechniona i jest coraz popularniejszą formą zatrudnienia odpowiada szerokopasmowy Internet, oraz Internet mobilny. Praca zdalna to wiele korzyści m.in.:

– oszczędność czasu (np.dojazdy do biura),
– ograniczenie powierzchni biurowej,
– to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pogodzić obowiązki zawodowe ze sprawami osobistymi.

Praca zdalna formy zatrudnienia

Praca zdalna, to nie tylko praca przy komputerze. Może równie dobrze być to np. telemarketing. A propo telemarketerów. Podziwiam w nich dar „soczystej” wymowy. Naprawdę niektórzy z nich, to wirtuozi konwersacji. Nie będę podawał więcej szczegółów, bo wielu z nas ma różne z tym związane doświadczenia ;) Przy takiej formie zatrudnienia do rozliczania się może być użyta umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa o pracę, także umowa o współpracy, czy umowa agencyjna.

Chciałem się was zapytać. Czy ktoś ma taką formę zatrudnienia? Czy według was są jakieś korzyści dla rynku pracy z takiej formy zatrudnienia? Co chcielibyście dodać na temat praca zdalna?

Jak zwykle komentarze, sugestie mile widziane, oraz lajki i promo na Google +. Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie freelancerów ;)

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.