Branża wellness.

Posted by on 27 listopada, 2012 in Mlm | 0 comments

Branża wellnessPopularnością i to cały czas się zwiększającą jaką cieszy się branża wellness, zawdzięcza Pilzerowi.  Z początkiem lat 80-tych Paul Zane Pilzer były doradca rządu i prezydentów amerykańskich, światowej sławy ekonomista bardzo dokładnie przewidział potencjał rozwoju w branży komputerowej. Dzięki tej prognozie dorobił się niezłego majątku. Idąc za ciosem i wykorzystując fakt jego niezwykle dokładnej trafności w długoterminowych prognozach, po wielu badaniach, odkrył branżę wellness.

Branża wellness

Wellness to dążenie do dobrego zdrowia, samopoczucia, zachowania jak najdłużej młodości i dobrej kondycji psychofizycznej. Jest to megatrend, powstały w wyniku zwiększającej się świadomości ludzi odnośnie swojego zdrowia. Myślenie, że o nasze zdrowie zadba nowoczesna medycyna nie sprawdziło się. O zdrowie trzeba troszczyć się samemu!

Branża wellness to produkty np. suplementy diety i usługi mające korzystny wpływ na nasze zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Tak więc będzie to zdrowe odżywianie, usługi dotyczące aktywności fizycznej i rekreacji, salony spa, itp. Jest to też szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna.

Wellness to jedna z trzech najszybciej rozwijających się branża na świecie; po motoryzacji i telekomunikacji. Co siódmy dolar na świecie jest wydawany na zdrowie i urodę.

Czym jest wellness?

Branża wellness to inaczej przemysł zdrowia, który Paul Zane Pilzer odróżnia od przemysłu chorobowego (tak nazywa konwencjonalną medycynę i farmację).

Przemysł chorobowy według Pilzera jest reaktywny ponieważ człowiek zostaje klientem tylko w zaistniałych warunkach i sytuacjach, kiedy musi tak zrobić. Przemysł chorobowy to produkty i usługi serwowane w wyniku na powstałą chorobę. Te produkty i usługi przyczyniają się do leczenia symptomów i skutków chorób.

Przemysł zdrowia według niego, to z kolei przemysł aktywny. Ludzie bardzo chętnie zostają klientami ponieważ chcą być zdrowsi, mieć lepszą kondycję i samopoczucie, chcą zmniejszyć efekty starzenia oraz zminimalizować niekorzystne skutki bycia klientem przemysłu chorobowego. Przemysł zdrowia to produkty i usługi zapewniające opisane powyżej, chociaż nie tylko dobroczynne działanie na nasz organizm.

Czym jeszcze jest branża wellness?

• Naturalnym i kompletnym uzupełnieniem konwencjonalnej medycyny.

• Megatrendem w okresie rozkwitu.

• Sposobem na lepsze życie i zarabianie pieniędzy.

W czym przejawia się branża wellness?

• Będą to wszelkie formy aktywności fizycznej np. (fitness kluby, SPA, siłownia, aktywny wypoczynek itp.).

• Zdrowa żywność.

• Suplementy diety i witaminy.

Tak więc co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie w komentarzu poniżej. Jeżeli spodobał Ci się wpis kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam z uśmiechem :), życzę Ci powodzenia i zapraszam do współpracy.  Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.