Marketing sieciowy ma Twoją twarz.

Posted by on 1 czerwca, 2011 in Mlm | 0 comments

Firma ebiznesDzisiaj opiszę bardzo ważną kwestię, na której  marketing sieciowy bazuje. Jest to tak naprawdę pierwsza poważna rzecz, którą musisz zrozumieć, zanim weźmiesz się za tworzenie swojego biznesu… Gotowy?

Marketing sieciowy i jego sekrety

„Ty jesteś najważniejszy…” Zapamiętaj sobie tą ważną frazę. To nie firma i nie produkt uczynią Cię człowiekiem wolnym finansowo. To ty jesteś najważniejszy w tym biznesie.

Wg starej szkole marketing sieciowy to wychwalanie firmy i produktu było jak najbardziej na miejscu, ponieważ nikt nie kupi kota w worku. Zatem dobra prezentacja była wskazana. Tego właśnie uczą na szkoleniach firmowych. Dlatego też ze starterem najczęściej otrzymujemy rożne firmowe bajery, próbki, katalogi itd. Dobrze, ale Ty pragniesz tworzyć swój biznes w Internecie. A zatem wniosek jest taki, że firmowe gadżety do niczego Ci się nie przydadzą…

Niestety, fakty są takie, że firmy nie uczą swoich dystrybutorów, jak mają tworzyć ebiznes. Nie uczą przedsiębiorczości. Między innymi to jest jeden z powodów, dlaczego tak mało ludzi osiąga sukces.
Ok, więc co powinieneś promować w sieci?
Są to dwie rzeczy…
1. Promuj siebie.
2. Promuj system.

Marketing sieciowy promuje Ciebie

To są sprawy, na, których powinieneś się skupić. Odpuść promowanie firmy i produktu. Wspominaj o nich dopiero, jeśli ktoś będzie zainteresowany współpracą. Firma w każdej chwili może zakończyć swą działalność, i co wtedy? W sieci krąży mnóstwo negatywnych opinii na temat różnych firm, ale czy te opinie w rzeczywistości są prawdziwe? Są pozostawione przez osoby, którym się nie udało, lub osoby, które o MLM wiedzą tyle, co nic. Mam dla Ciebie dobrą radę… Nie wychwalaj swojej firmy, ale też nie krytykuj innych. Pokaż, że Ty jesteś inny. Pokaż ludziom, że znasz się na MLM, że potrafisz rozwiązać ich problemy. Tylko w ten sposób, wyrobisz sobie pozytywną markę. Ludzie Cię zauważą i będą pragnęli współpracy. Uwierz mi, to działa… Marketing sieciowy tak się buduje.

Marketing sieciowy a Twoja „misja”

Firma, z którą współpracujesz też jest ważna, ponieważ w jednej możesz zarobić mniej, w drugiej natomiast więcej. Ale nie najważniejsza. I tego się trzymaj. Jeśli będziesz miał za sobą zgraną grupę, zgrany zespół. Nie będzie problemu w przypadku zmiany firmy. I do tego musisz dążyć. Do wyrobienia sobie marki, która przetrwa dłużej niż niejedna firma…

Pozdrawiam w drodze na szczyt, Piotr Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.