Zadaniowy czas pracy.

Posted by on 7 marca, 2015 in Samodoskonalenie | 0 comments

Zadaniowy czas pracyDzisiaj w tym artykule zadaniowy czas pracy dam Tobie wskazówki, abyś mądrzej gospodarował swoim czasem. Brak czasu jest jedną z najczęstszych wymówek osób w MLM. Jeśli sam masz tego typu wykręty, czy osoby z którymi rozmawiasz mają podobne wykręty, to czytaj uważnie, gdyż to co tutaj przedstawię pomoże Ci radykalnie zyskać więcej wolnego czasu, a także będziesz miał argumenty jak rozmawiać z ludźmi, którzy mają tego typu wymówki.

Zauważ, że to na co masz wpływ, to Twoje zachowanie. Ty decydujesz, a przynajmniej powinieneś Jak, Co, Gdzie, Z Kim i Dlaczego. W tych obszarach masz możliwość zmian, tylko musisz wiedzieć, co tak naprawdę chcesz osiągnąć.

Zadaniowy czas pracy

Przyjmijmy, że chciałbyś zyskać dodatkowe dwie godziny każdego dnia. Wytłumaczę Ci to na moim przykładzie jak ja to zrobiłem i od czego zaczynałem zmagając się z brakiem czasu. Wykorzystuję w tym celu zadaniowy czas pracy. Zacząłem od wykonania szkicu jak ma wyglądać mój dzień. Taki szkic planu dnia robię sobie regularnie wieczorem na następny dzień.

Wygląda to tak, że piszę sobie na kartce wszystkie sprawy jakie jutro powinienem ogarnąć. Wyznaczam ich stopień ważności i czas jaki mam przeznaczyć na ich wykonanie. Czyli ogólnie taki podział stosuję: A – najważniejsze, B – mniej ważne, C – mało ważne, przynajmniej na jutro. Do tego każdemu zadaniu określam przedział czasowy w jakim mam je wykonać. Są takie zadania/czynności w ciągu dnia, które się powtarzają np. Twoja praca. W moim przypadku, a prywatnie jestem sadownikiem i czynności, które się z tym wiążą wykonuję sezonowo, a do tego zdarza się, że tego typu czas pracy jest nienormowany. Są oczywiście jeszcze w naszym życiu czynności, które są stałe jak jedzenie, picie, czy sen – wiadomo organizm musi prawidłowo funkcjonować.

Zadaniowy czas pracy – oszczędność czasu i pieniędzy

Kiedy zaczynasz robić taki zadaniowy czas pracy, to może być Tobie trudno w uzyskaniu nawet wolnych minut. Niemniej jednak możesz zrobić to nieco od tyłu, tzn. zrób szczegółowy plan ale dnia, który już przeminął. W tym celu wypisz sobie dokładnie co wczoraj porabiałeś i odhacz te punkty, z których jesteś w stanie zrezygnować.

W miarę możliwości staraj się tak zaplanować poszczególne czynności, aby jak najbardziej się od siebie różniły. Tym sposobem nie dopuścisz do znużenia monotonią zajęć.

Kiedy chcesz zyskać szybko dodatkowe minuty, to po prostu ustaw sobie budzik 5 minut wcześniej. Przez drugi i trzeci tydzień zrób podobnie obcinając sen o jedyne 5 minut. I tak po trzech tygodniach masz przykładowo dodatkowe 15 minut czasu z samego rana. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Przypomina mi się w tym miejscu historyjka o tym „Jak pewien Pan chciał swojego osła oduczyć jedzenia i nie dawał mu paszy. Osioł zdechł z głodu. Mędrek powiedział: – Jaka szkoda! Jak się już nauczył nie jeść, zdechł!”

Jakbyś chciał jeszcze na inne sposoby zyskać więcej czasu i automatyzować swoje działania, to polecam Tobie zapisać się na moja listę adresową na stronie http://skutecznetechnikimlm.pl/ jeśli jeszcze nie jesteś moim kursantem. Tam oprócz kursu mailowego o skutecznych technikach MLM, zaraz po zapisie otrzymasz m.in. mojego e-booka  z pomocnymi narzędziami internetowymi, które pomogą Tobie zaoszczędzić masę czasu i pieniędzy.

Zadaniowy czas pracy w MLM

Kiedy działasz w marketingu sieciowym, to zobacz czy dobrze prawię twierdząc, że nie wszystko jest wymówką. Wykonaj prosty eksperyment. Zapytaj się osoby, której zaproponowałeś współpracę w MM, czy jej brak czasu jest jedynym powodem przez, który rezygnuje z dalszego działania. Zadaj też pytanie, czy jakbyś pomógł jej te problem rozwiązać, to czy byłaby by chętna zaangażować się w ten biznes. Po tym słuchaj uważnie co Tobie dana osoba odpowie. Łatwo wywnioskujesz, czy info, które otrzymałeś jest tylko zwykłą wymówką, czy też taki ktoś nie ma zamiaru i nie myśli nawet o żadnej współpracy. Ja jeśli jest to wymówka, to odpuszczam, nie przekonuję, ale przedstawiam jeszcze ofertę produktową, bo mam jeszcze szanse, że ten człowiek zostanie chociaż przyszłym klientem.

Tak to już jest, że niektórzy mają swoje wymówki z różnych powodów np. nie chcą komuś sprawić przykrości, czy po prostu chcą, abyśmy się od nich odpier… tzn. dali im święty spokój, niech dalej tkwią tam gdzie są, niektórym jest z tym dobrze jak jest i za chiny tego nie zmienisz ;) No i co Panie zrobisz, jak nic nie zrobisz ;) Takie wymówki dla tych ludzi są swoistym parasolem ochronnym. Pod taką przykrywką czują się zabezpieczeni przed pochopnym zaangażowaniem w coś do czego nie mają przekonania. Takie zachowania mogą być także spowodowane brakiem zrozumienia tematu, czy też np. obawą przed tym, co inni powiedzą. To nie dotyczy tylko MLM, ale także innych obszarów życia tam, gdzie trzeba podejmować decyzje. No cóż są tacy ludzie, którzy kochają stabilizację, może i jest to niewygodne, ale im jest z tym jak najbardziej ok.

Czy wiesz, że kiedyś taki artykuł pisałbym prawie cały dzień tzn. „dopadkami” rozciągnął bym pisanie  jeszcze na dłużej, a tak mając swój zadaniowy czas pracy staram się wyrabiać z tym w określonym czasie, najlepiej za jednym posiedzeniem ;)

Jak widzisz możesz dzięki umiejętnemu planowaniu swojego czasu poprzez zadaniowy czas pracy zyskać go na prawdę sporo, wystarczy tylko chcieć.

Jakbyś miał jakieś pytania do tego artykułu, to nie ograniczaj się i pisz śmiało, a może masz swoje inne sprawdzone sposoby na zyskanie wolnego czasu, to przedstaw je także w poniższych komentarzach. Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Tobie poprzez ten artykuł zadaniowy czas pracy, proszę Cię pomóż mi w jego promocji np. dzieląc się linkiem do niego poprzez media społecznościowe, niech inni także skorzystają. Si ju lejter Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.